Data publikacji w serwisie:

Bezpłatny dostęp dla UAM do SciFlow – platformy do edycji i formatowania artykułów oraz prac dyplomowych

Do 3 marca 2024 r. każda osoba posiadająca adres e-mail w domenie naszej uczelni może uzyskać bezpłatny dostęp do SciFlow – platformy do edycji i formatowania artykułów oraz prac dyplomowych w dowolnym języku.

W SciFlow dostępne są tysiące szablonów od wydawców (m.in. Elsevier, Wiley, IEEE, Springer Nature). Korzystanie z nich pozwala zaoszczędzić czas podczas tworzenia publikacji naukowych dzięki formatowaniu tekstu zgodnie z wytycznymi czasopisma oraz uproszczeniu procesów cytowania i dodawania przypisów.

Aby uzyskać dostęp do zasobów platformy, należy utworzyć konto przy użyciu adresu e-mail w domenie uczelni. Dostęp jest aktywny do 3 marca 2024 r.

Utwórz konto i zyskaj dostęp do platformy SciFlow!

Zapraszamy również 18 stycznia (czwartek) o godz. 11.00 do udziału w webinarium pt. „Jak usprawnić proces pisania artykułów naukowych i prac dyplomowych korzystając z SciFlow”.

O webinarium

Przygotowanie artykułów lub prac naukowych do publikacji może być czasochłonne. Dostosowanie ich do potrzeb danej instytucji czy czasopisma w zakresie składu i formatowania wymaga dużego wysiłku ze strony autorów, jaki i redaktorów. Oprogramowanie do pisania i publikowania SciFlow ma na celu skrócenie czasu edycji i usprawnienie komunikacji. Podczas webinaru dr Carsten Borchert i Arthur Höring omówią następujące tematy:

  • Wprowadzenie do SciFlow i jego rola w procesie pisania.
  • Demo na żywo SciFlow: tworzenie artykułu naukowego, pracy dyplomowej i książki.
  • Wdrażanie SciFlow na uczelni: wskazówki.
  • Sesja pytań i odpowiedzi na żywo.

Czas trwania: ok. 1 godziny

Link do spotkania na platformie Zoom: https://us02web.zoom.us/j/87669433226?pwd=aG1YdmgyM1dnbEVmNmNrZ01ST

Meeting ID: 876 6943 3226 Passcode: 89077