Darmowy dostęp do Writefull – narzędzia do korekty tekstów w języku angielskim

Zapraszamy do darmowego testu narzędzia do korekty tekstów naukowych o nazwie Writefull.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu rozpoczęła miesięczny dostęp testowy do programu Writefull w dniach 4.03-7.04.2024 r. To trzeci test programu w ciągu ostatnich czterech lat, uruchomiony na zamówienie dydaktyków i naukowców UAM.

Program umożliwia korektę tekstów naukowych w j. angielskim. Writefull to narzędzie specjalnie zaprojektowane dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni. Sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach. Writefull to narzędzie zaprojektowane dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni, służące do automatycznej korekty tekstów naukowych w języku angielskim.

W ramach testu mamy dostęp do pełnego pakietu Premium narzędzi Writefull. Writefull for Word można pobrać ze strony internetowej Writefull. Znajdują się tam trzy wtyczki: Writefull for Microsoft Word, Writefull for Office 365 online, Writefull for Overleaf.

Dodatek programu Writefull można pobrać dla Worda bezpośrednio ze strony internetowej Writefull.

Aby rozpocząć korzystanie z dodatku Writefull z dostępem do testowanej wersji Premium w Wordzie, należy utworzyć konto osobiste studenta lub pracownika UAM przy użyciu uniwersyteckiego adresu e-mail z dowolnie wybranym hasłem (NIE instytucjonalnym).

Aby otworzyć konto, należy wybrać przycisk „Zaloguj się” w programie Word na pasku narzędzi. Natomiast aby otworzyć rejestrację/logowanie w Writefull w programie Word, kliknij „Nie masz konta?”, wprowadź swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij „Zarejestruj się”. W kolejnym kroku należy potwierdzić rejestrację w wiadomości e-mail, aby zweryfikować nowo utworzone konto. Po utworzeniu konta i wprowadzeniu swoich danych można kliknąć „Zaloguj się".

Informacje o testowanym programie Writefull Premium oraz omówienie funkcjonalności znajdują się na stronie: https://lib.amu.edu.pl/bazy-testowane/

Zachęcamy do skorzystania z dostępu testowego i wyrażenia opinii na temat Writefull w Intranecie https://uam.sharepoint.com/sites/Writefull