Data publikacji w serwisie:

Dobrostan i jakość. Wywiad z organizatorkami IV Forum Administracji UAM

Już w lutym odbędzie się IV Forum Administracji UAM. Po niewątpliwym sukcesie poprzednich trzech edycji organizatorzy znów zaskakują. Na temat forum na łamach Życia Uniwersyteckiego z Karoliną Domagalską-Nowak i Magdaleną Sadowską rozmawia Krzysztof Smura.

Przyznaję, że zajrzałem do programu i oniemiałem. Nagromadzenie wydarzeń i warsztatów jest spore. Generalnie jest problem z wyborem, ale na początek może pytanie o to, czym będzie się różniło IV Forum od poprzednich?

Karolina Domagalska-Nowak: Zaczęło się od forum dziekanatów. To ich dotyczyła pierwsza i druga edycja. Podczas drugiej dyskutowaliśmy na temat funkcjonowania administracji w warunkach pandemii. Trzecie forum miało obejmować już nie tylko dziekanaty, ale i pracowników administracji centralnej, bibliotekarzy i pracowników obsługi. Nie brakowało też pracowników naukowych. Jego hasło brzmiało „Przyjaźnie i profesjonalnie”, a celem była podpowiedź, jak tworzyć miejsce pracy przyjazne zarówno nam, jak i osobom, które zgłaszają się do nas po pomoc. A wszystko w warunkach pełnego profesjonalizmu. Ten rok to kontynuacja, ale tematem głównym jest Dobrostan i jakość.

Magdalena Sadowska: Jak piszemy w programie konferencji, dobrostan, czyli subiektywnie postrzegane przez osobę poczucie szczęścia, pomyślności, zadowolenia ze stanu życia – z naciskiem na dobrostan pracowników naszej uczelni.

Skąd ten temat?

K.D.N.: Temat przewodni naszego spotkania wziął się z ankiety ewaluacyjnej, z odpowiedzi uczestników III forum.

M.S.: Uczestnicy ankiety zwracali uwagę na potrzebę informacji o tym, jak zadbać o siebie od strony psychologicznej, ale też wyrażali chęć nabywania nowych umiejętności w zakresie kompetencji miękkich.

K.D.N.: Nam chodzi głównie o dobrostan w pracy, bo stworzenie przyjaznego miejsca pracy ma wpływ na jakość naszego funkcjonowania i nasze samopoczucie.

Czytaj cały wywiad na Uniwersyteckie.pl: Dobrostan i jakość

Fot. Łukasz Gdak