Dziewczyna w różowym. Spotkanie autorskie z Joanną Radosz

Wydawnictwo Mięta oraz Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zapraszają serdecznie na spotkanie autorskie z Joanną Radosz, autorką książki „Dziewczyna w różowym”. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 17.00 w Czytelni NOVA (BUP, ul. F. Ratajczaka 38/40).

O książce

Czy istnieje coś trudniejszego od rozszerzonej matury z fizyki? Patrycja zwana Klamką jest przekonana, że nie. Przynajmniej do chwili, gdy okazuje się, że ostatnia klasa liceum to pole bitwy o swoje przekonania i tożsamość. Nie każdemu podoba się, że blondynka w różowej sukience chce iść na politechnikę, a po godzinach szlaja się po opuszczonych budynkach. Na dodatek na drodze dziewczyny staje Tomek – genialny, sympatyczny… i chyba trochę zbyt idealny.

Klamka pierwszy raz w życiu chce najpierw przemyśleć sprawę, a potem działać. Ale wtedy dochodzi do tragicznego wypadku…

„Dziewczyna w różowym” to hymn na cześć wszystkich nastolatek, które nie pasują do wyznaczonych przez społeczeństwo ram. Taka Klamka – niewymiarowa, pokręcona i z niespójnymi kontami w mediach społecznościowych – jest po trosze w każdej z nas.

O Autorce

Joanna Krystyna Radosz – pisarka, tłumaczka, doktorka literaturoznawstwa, okazjonalnie dziennikarka. Jako autorka opowiadań debiutowała w 2010 roku, jako powieściopisarka dekadę później, a po drodze zaczęła przekładać cudze książki. Wśród własnych tekstów ma na koncie między innymi zbiorek „Czarna książka. Zostać mistrzem” (2018), wielogatunkową powieść „Szkoła wyprzedzania” (2020) oraz młodzieżowo-łyżwiarskie „Jednym tchem” (2021). W 2021 roku debiutowała też międzynarodowo, publikując liryczno-postapokaliptyczne opowiadanie „A Distant Rumble of the World We Knew”. Pisze o tym, co kocha: o sporcie, pasji, spełnianiu marzeń i wyjątkowych ludziach. Prywatnie para się rękodziełem, kolekcjonuje języki obce i z marnym skutkiem próbuje wychować kota o sportowym imieniu.

Z bohaterką „Dziewczyny w różowym” łączy ją miłość do żużla i różu, czekoladoholizm, a czasem także kolor włosów.