Festiwal Teatrów Podwórkowych w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu

Zapraszamy na III edycję Festiwalu Teatrów Podwórkowych – GRA Z TEATREM, która odbędzie się w dniach 1-3 września 2023 r. na dziedzińcu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Już po raz trzeci gościmy w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu Festiwal Teatrów Podwórkowych. Festiwal upamiętnia twórczość zmarłego w 2020 r. Lecha Raczaka – reżysera teatralnego, założyciela Fundacji Orbis Tertius – Trzeci Teatr oraz Teatru Ósmego Dnia i Grupy Sekta.

Założeniem Festiwalu jest prezentacja spektakli w miejscach nietypowych, plenerowych, absolutnie nie kojarzących się z teatrem, a jednocześnie będących w bezpośrednim zasięgu widza. Taka forma prezentacji wynika z wieloletniego doświadczenia Lecha Raczaka, który w latach 1993-2012 był dyrektorem artystycznym Festiwalu Malta i Malta OFF.

Zapraszamy na spektakle w dniach:

• 1.09 – monodram artystki Else Marie z teatru Odin Eugenio Barby (Dania) “MY STAGE CHILDREN”, godz. 20.30,
  • 2.09 – spektakl teatru Kuziba (Włochy) “INSIGHT LUCREZIA”, godz. 20.30.

Miejsce: Dziedziniec Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. F. Ratajczaka 38/40

Wstęp wolny.