Data publikacji w serwisie:

Florecistki z całego świata walczyły na Morasku

Zawody Pucharu Świata we Florecie Kobiet miały miejsce w hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trzydniowy turniej (14-16 stycznia) zakończył się dla polskiej reprezentacji brązem w rywalizacji drużynowej.

W zawodach zwyciężyła Włoszka Alice Volpi. Z czterech Polek w turnieju głównym najlepiej walczyła Julia Walczyk z KU AZS UAM Poznań, która zajęła 14. miejsce. Martyna Długosz uplasowała się na 26. pozycji, a Marika Chrzanowska zakończyła udział na pierwszym pojedynku.

Dużym sukcesem był brązowy medal dla Polek w turnieju drużynowym, w którym startowało aż 20 zespołów. Wywalczyły go: Julia Walczyk, Martyna Długosz, Marika Chrzanowska (KU AZS UAM Poznań) oraz Martyna Jelińska (AZS AWF Poznań). Pierwsze miejsce zajęła drużyna Stanów Zjednoczonych, drugie - Japonii.