Data publikacji w serwisie:

Inauguracja XXVI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Już wkrótce, czyli 15 maja 2023 r. o godzinie 12:00, zainaugurowana zostanie kolejna odsłona Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W tym roku odbędzie się ona w siedzibie Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu.

Podczas inauguracji swoje wystąpienia wygłoszą:

  • Profesor Tomasz Jasiński, wybitny historyk oraz Dyrektor Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk,
  • Pani Olga Kotyk, studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz założycielka i prezeska fundacji edukacyjnej WEB-KORKI,
  • Pani Martyna Pietrzak, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz zwyciężczyni konkursu Agar Art.

Na cztery kolejne dni zaplanowano blisko 600 wydarzeń ze wszystkich 10 dziedzin nauki i sztuki. Zdecydowana większość wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, ale będzie też pewna liczba dostępnych online. Na uczestników będą czekały bezpłatne warsztaty, pokazy, quizy wykłady, wystawy oraz inne atrakcje, podczas których zostanie przedstawione wiele różnorodnych zagadnień. Festiwal zakończy się 20 maja koncertem w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Jako jeden z organizatorów, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował bogaty program, w którym znajdziecie wydarzenia z poznańskich jednostek oraz zamiejscowych fili. Między innymi będziecie mieli szansę przygotować kosmetyki według średniowiecznych receptur, wykonać koszyki z roślin dostępnych w Ogrodzie Botanicznym UAM, a także dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda dubbingowanie filmów oraz seriali.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę festiwal.amu.edu.pl, gdzie można dowiedzieć się, jak wziąć udział w inauguracji oraz zakończeniu, a co najważniejsze, sprawdzić program wydarzeń oraz dokonać obowiązkowej rejestracji i ewentualnej rezerwacji miejsc, zależnie od wymagań organizatorów. Warto też odwiedzić festiwalowe profile facebook.com/PFNiS oraz instagram.com/pfnis, gdzie na bieżąco pojawiają się aktualności i ciekawostki związane ze światem nauki i sztuki, a także ogłoszone będą specjalne konkursy.

Projekt XXVI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zdobył dofinasowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach projektu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w maju!