Data publikacji w serwisie:

IV Forum Administracji UAM już za nami...

Dobiegło końca dwudniowe IV Forum Administracji UAM „Dobrostan i jakość”. Uczestniczyło w nim blisko 600 osób. Spotkania z ludźmi biznesu i nauki miały miejsce na Wydziale Prawa i Administracji.

–  IV Forum Administracji to zastrzyk wiedzy i podniesienie kwalifikacji. Cieszę się, że tu przyszliście, aby zaczerpnąć wiedzy od naszych ekspertów – tak witała gości Karolina Domagalska-Nowak, jedna z organizatorek spotkania.

Jesteśmy słynni w całej Polsce. Forum, które wyrosło z Forum Dziekanatów, jest słynne. Nie ma takiej drugiej inicjatywy. Coś, co miało być konferencją, zmieniło się w Wielkie Święto pracowników administracji. Cieszę się z tego, że jest państwa tak wiele, bo to oznacza, że czujecie się częścią wspólnoty akademickiej i macie świadomość, że wasz głos jest bardzo ważny – mówiła w czasie otwarcia JM Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska.

Jest jeden dzień w roku, kiedy mogę powiedzieć, że jestem cholernie z was dumny, z wszystkich państwa, zwłaszcza z organizatorów, którzy poświęcili swój wolny czas, aby zorganizować dla nas to Forum. Dziękuję, że jesteście. Miło tu z wami spotkać się i integrować. Dla tych chwil warto pracować – dodał kanclerz UAM dr Marcin Wysocki.

Forum jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez pracowniczki i pracowników administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stanowi wyjątkową okazję do spotkania się w jednym miejscu przedstawicieli administracji wydziałowych i administracji centralnej, wymiany doświadczeń i wypracowania wspólnych rozwiązań usprawniających pracę.

Tegoroczne spotkanie odbywało się się pod hasłem „Dobrostan i jakość”.

Uczestnicy ankiety zwracali uwagę na potrzebę informacji o tym, jak zadbać o siebie od strony psychologicznej, ale też wyrażali chęć nabywania nowych umiejętności w zakresie kompetencji miękkich – przyznaje Magdalena Sadowska.

Nam chodzi głównie o dobrostan w pracy, bo stworzenie przyjaznego miejsca pracy ma wpływ na jakość naszego funkcjonowania i nasze samopoczucie – dodaje Karolina Domagalska-Nowak.

Obie panie należą do ścisłego grona organizatorek i organizatorów spotkania. W prace nad jego przebiegiem zaangażowało się około 30 osób z UAM.

W tym roku uczestnicy spotkali się na 44 warsztatach. Skorzystało z nich ponad 500 osób. Poprowadzili je głównie pracownicy naszego Uniwersytetu. Ponadto, prelekcje wygłosiło 7 wybitnych ekspertów ze świata biznesu i nauki, a wśród nich: Miłosz Brzeziński, dr hab. Piotr Michoń, prof. UEP, Maciej Makselon, dr Piotr Kwiatek OFMCap, Tomasz Szwed, Anna Selwakowska-Domańska oraz prof. UAM dr hab. Natalia Walter.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia na Uniwersyteckie.pl: IV Forum Administracji UAM „Dobrostan i jakość”

Fot. Łukasz Gdak