Data publikacji w serwisie:

Jak uczyć migrantów języka polskiego? Bezpłatne szkolenia online

Prowadzisz zajęcia z języka polskiego jako obcego dla uchodźców z Ukrainy? Jesteś nauczycielem i w Twojej klasie są dzieci z Ukrainy? Potrzebujesz wskazówek? Zapraszamy na szkolenia organizowane przez Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM.

W wielu miejscach organizowane są obecnie kursy języka polskiego jako obcego dla migrantów z Ukrainy prowadzone przez wolontariuszy – studentów kierunków filologicznych, osoby o wielkich sercach i bardzo zaangażowane, lecz nie zawsze posiadające przygotowanie glottodydaktyczne. Za chwilę do polskich szkół zaczną uczęszczać dzieci z doświadczeniem migracyjnym, które trafią pod opiekę nauczycieli pełnych troski i dobrej woli, nie zawsze jednak wyposażonych w kompetencje potrzebne w pracy z uczniem obcojęzycznym. Trudno w przyspieszonym tempie zdobyć umiejętności potrzebne w takiej pracy i pozyskać odpowiednie narzędzia. Wykładowcy ze Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM pragną służyć radą i pomocą w przygotowaniu zajęć.

Zapraszamy na nieodpłatne szkolenia i warsztaty dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego, a w najbliższym czasie podejmą pracę z cudzoziemcami. Prowadzący podpowiedzą od czego zacząć, gdzie szukać materiałów, na co zwrócić szczególną uwagę. Studium rozpoczyna też współpracę z fundacją, która organizuje kursy języka polskiego dla osób z Ukrainy – wolontariusze, którzy będą chcieli włączyć się w pomoc, będą mieli taką możliwość.

Zobacz program szkoleń i zapisz się!

Wszystkie zajęcia będą realizowane online, na platformie MS Teams. Zajęcia są nieodpłatne. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.