Data publikacji w serwisie:

Język a wojna: Poznańska Debata o Języku im. Prof. Tadeusza Zgółki

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji już po raz siódmy w Poznaniu odbędzie się Poznańska Debata o Języku im. Prof. Tadeusza Zgółki. Temat tegorocznej debaty to „Język a wojna”.

Podczas wydarzenia, które po dwóch latach formuły online powraca do Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek, jego uczestnicy porozmawiają o tym, jak wojna w Ukrainie wpływa na współczesną polszczyznę. Przyjrzą się temu, w jaki sposób mówimy o wydarzeniach za naszą wschodnią granicą, jak język kształtuje nasze myślenie o wojnie i co z tego wynika. W dyskusji panelowej wezmą udział: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Michał Rusinek, prof. Jarosław Michałowski i red. Piotr Andrusieczko.

Organizatorami spotkania są Prezydent Miasta Poznania oraz Rada Języka Polskiego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 21.02.2023 roku o godz. 17.00 do Centrum Kultury Zamek (Sala Wielka). Wstęp na debatę jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki, które można odbierać w kasie CK Zamek od 10 lutego 2023 r. Rezerwacja telefoniczna – również od 10 lutego – pod numerem telefonu 61 64 65 260 (codziennie w godz. 10-21).

Transmisję debaty będzie można obejrzeć na profilach WFPiK, CK Zamek i Miasta Poznań na Facebooku.

Zapraszamy!