Koncert Kameralny „Nic piękniejszego nad Niebo…” – fotorelacja

„Nic piękniejszego nad Niebo…” koncert pod takim tytułem miał miejsce w minioną niedzielę, 17 grudnia, w Sali Lubrańskiego Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Koncert dla uczczenia 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika stanowił część projektu stworzonego na zamówienie Ambasadora RP przy ONZ w Nowym Jorku i prezentowanego m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W programie znalazły się utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki czy Achille-Claude Debussy’ego. Podczas koncertu wręczono „Medal za zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu” doktorowi Markowi Lewickiemu.

Wystąpili: Mariusz Monczak (skrzypce), Robert Adamczak (fortepian), Adam Michalak (tenor), Chór Kameralny WP-A UAM w Kaliszu pod dyr. Beaty Szymańskiej. Koncert prowadził prof. Piotr Łuszczykiewicz.

fot. Łukasz Gdak