Data publikacji w serwisie:

Książka prof. Jerzego W. Ochmańskiego otrzymała nominację do tegorocznej Nagrody im. Jana Długosza

Wydawnictwo Naukowe UAM z przyjemnością informuje, że książka prof. Jerzego W. Ochmańskiego Teoria sytuacjonizmu w zastosowaniu. Prusy i Rzesza przed Trybunałem Państwa otrzymała nominację do tegorocznej Nagrody im. Jana Długosza.

Publikacja znalazła się w gronie 10 tytułów wskazanych przez jury, które obradowało w składzie: prof. Władysław Stróżewski (przewodniczący), prof. Andrzej Chwalba, prof. Andrzej Mączyński, prof. Ryszard Nycz, prof. Jan Ostrowski, prof. Leszek Polony, prof. Piotr Sztompka.


Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest prestiżową inicjatywą popularyzującą dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Ogłoszenie wyników ma miejsce podczas uroczystej gali, która zawsze odbywa się pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie i na którą zapraszani są autorzy nominowanych publikacji, wydawcy, osobistości środowiska kulturalno-naukowego, przedstawiciele świata mediów, jak i władz państwowych.


Laureat Nagrody otrzymuje nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta śp. prof. Bronisława Chromego. Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Lista nominowanych 2021: kliknij.
Więcej o książce: kliknij.
Więcej o Wydawnictwie Naukowym UAM: kliknij.