MINIATURA 8. Nagrodzeni z UAM

Pięcioro naukowczyń i naukowców z UAM zdobyło grant w konkursie MINIATURA 8. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło czwartą listę rankingową dla wniosków złożonych w maju.

Finansowanie otrzymali:

• Dr hab. Przemysław Nosal, Wydział Socjologii, „Freak fights: Rekonstrukcja przyczyn popularności”,
  • Dr Tymoteusz Horbiński, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, „Czy ilość włączeń mapy w grach wideo ma znaczenie?”,
  • Dr Natalia Szudarek-Trepto, Wydział Biologii, „Zmienność morfologiczna i genetyczna roztoczy z rodzaju Linopodes (Acariformes; Cocceupodidae)”,
  • Dr Agata Zofia Trębacz-Ritter, Wydział Studiów Edukacyjnych, „Opracowanie i walidacja narzędzia badawczego do oceny sprawności fonologicznych uczniów z zaburzeniami wymowy”,
  • Dr inż. Malwina Halina Balcerak, Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, „Społeczny odbiór wizualnego ładu przestrzennego - badanie pilotażowe”.

O konkursie

Celem konkursu MINIATURA jest wspieranie działań naukowych będących punktem wyjścia do stworzenia założeń projektu badawczego, o którego finansowanie można następnie wnioskować w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych oraz międzynarodowych. W trakcie ósmej edycji konkursu można uzyskać finansowanie w wysokości od 5 000 do 50 000 zł na realizację działania naukowego o czasie trwania do 12 miesięcy.