Naukowcy z UAM wśród laureatów konkursu „Wielkopolska dla Planety 2030”

14 marca br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska dla Planety 2030”. Wśród 7 laureatów znalazło się aż pięcioro młodych naukowców z UAM.

Laureaci z UAM to: mgr inż. Mariusz Bąk (Szkoła Doktorska Nauk Przyrodniczych – Nauki o Ziemi i Środowisku), mgr Paulina Ratajczyk (Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych – Nauki Chemiczne), mgr Michał Sulik (Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych – Nauki Chemiczne), dr Łukasz Szał (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych), mgr Daria Wochal (Szkoła Doktorska Nauk Przyrodniczych – Nauki o Ziemi i Środowisku).

Nagrody wręczał Marszałek Województwa Marek Woźniak, a w spotkaniu wzięli również udział Jacek Bogusławski (Członek Zarządu Województwa) oraz prof. UAM Jędrzej Wierzbicki (prodziekan Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych). Wyróżnieni naukowcy będą uczestniczyć w spotkaniach dotyczących sztucznej inteligencji w Singapurze, czeka na nich również dwutygodniowy pobyt w centrum naukowym Danau Girang Field Centre w Malezji na wyspie Borneo.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego