Naukowcy z UAM wyróżnieni podczas Gali Nauki Polskiej

5 naukowców z UAM znalazło się wśród laureatów Nagrody Ministra Nauki. Uroczyste wręczenie odbyło się 18 lutego w auli Politechniki Warszawskiej, podczas Gali Nauki Polskiej.

Gala była częścią obchodów Dnia Nauki Polskiej (19 lutego). Podczas uroczystości minister nauki, Dariusz Wieczorek, wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego. Wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

Wśród laureatów z UAM znaleźli się:

• prof. Magdalena Arasimowicz-Jelonek z Wydziału Biologii (za działalność naukową),
  • prof. Jakub Rybka z Centrum Zaawansowanych Technologii (za działalność wdrożeniową),
  • prof. Karol Bartkiewicz z Wydziału Fizyki (za działalność dydaktyczną),
  • dr Andrzej Wójtowicz z Wydziału Matematyki i Informatyki (za działalność dydaktyczną),
  • prof. Krzysztof Sobczak z Wydziału Biologii (za całokształt dorobku).

Serdecznie gratulujemy!

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zobacz listę laureatów Nagrody Ministra Nauki