Nowa książka autorstwa prof. Zbyszko Melosika

„Dyscyplina naukowa i tożsamość naukowca” to tytuł książki prof. Zbyszko Melosika, Prorektora ds. relacji z otoczeniem, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego UAM.

Książka stanowi kolejny rezultat zainteresowań badawczych autora dotyczących uniwersytetu, a swoją uwagę koncentruje na dyscyplinach i dyscyplinarności, w bardzo szerokich kontekstach.

Autorskie analizy i interpretacje Pana Profesora pozwalają na stwierdzenie, że teza o kryzysie czy upadku znaczenia dyscyplin nie znajduje uzasadnienia. Nadal odgrywają one decydującą rolę w organizacji współczesnej nauki, uniwersytetu i wspólnoty akademickiej. Stanowią również niezwykle istotne źródło kreowania tożsamości naukowców.

Dowiedz się więcej o książce „Dyscyplina naukowa i tożsamość naukowca” na stronie Wydawnictwa Naukowego UAM