Nowe wydanie Życia Uniwersyteckiego już dostępne

Tematyka uniwersyteckich podcastów zdominowała najnowsze wydanie Życia Uniwersyteckiego. O tym czy to już rewolucja opowiada prof. UAM Szymon Ossowski. Do podcastów przekonuje nas Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka rektorki UAM, a jak najlepiej je nagrywać dowiecie się z rozmowy z dźwiękowcem, Przemysławem Ślużyńskim.

Na łamach i stronie Życia Uniwersyteckiego przeczytacie też o twórcach i twórczyniach najstarszego podcastu UAM ,,Antropofon’’, a także o „Naukowej Dzielnicy”, podcastach „Pierwsi w dłoń”, „Polonistyczny dwukropek” czy „Globalna Wioska”. Wszystko to nasze uniwersyteckie podcasty, które zdobywają coraz większą popularność w sieci. Na koniec możecie też policzyć z nami wszystkie barany, a o tym jak to zrobić, w rozmowie z dr. Bartłomiejem Przybylskim, opiekunem i twórcą matematycznego podcastu.

A to dopiero przedsmak, bowiem jak zwykle w wydaniach ŻU najwięcej miejsca poświęcamy nauce. Zapraszamy do lektury na www.uniwersyteckie.pl

Wśród tematów znajdziecie między innymi:

Prof. Rafała Witkowskiego, który opowie o nowych drogach szkolnictwa uniwersyteckiego.

Prof. Jarosława Liberka pochylającego się nad tym jak pisać ,,w uniwersytecie czy na uniwersytecie''.

Prof. Przemysława Matusika opowiadającego o swoich ,,Czterech tomach powodów do dumy''.

Dr Beatę Kowalczyk śledzącą poczynania japońskich muzyków.

Dr Anetę Wojciechowską, która zajmie Was tematem życia w spektrum.

Anitę Brzyszcz i Nosacza oraz ,,Jednego z dziesięciu'' - Jakuba Dąbrowskiego.