Data publikacji w serwisie:

Obwoźna Czytelnia Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu na Poznańskich Targach Książki

Po rocznej przerwie odbyły się Poznańskie Targi Książki, wróciła też Strefa Komiksu, którą od paru lat współtworzy Pracownia Komiksu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, prezentując w Obwoźnej Czytelni Komiksów wybór najciekawszych albumów ze swojego pokaźnego zbioru (to największa instytucjonalna kolekcja komiksów w Polsce).

Fani komiksu mogli rozsiąść się w wygodnych leżakach i poznać najnowsze przygody swoich ulubionych bohaterów, jak choćby Thorgala, Tintina czy całej plejady amerykańskich herosów z Supermanem na czele. Jest to inicjatywa ciesząca się dużą popularnością i także w tym roku Czytelnię odwiedziła spora grupa osób, nie tylko młodych, co bardzo cieszy.

Podczas targów można było również zakupić w promocyjnych cenach książki wydawane lub współwydawane przez Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu, m.in. Szkice egipskie, serię Antiquitetes Minutae, Polacy i materia celtycka w XIX w., informatory Oddziału Zbiorów Specjalnych, a także czasopismo naukowe „Biblioteka”. Jednak największym powodzeniem cieszyły się zestawy pocztówek, czyli wydawane od 2002 roku reprinty zabytkowych pocztówek dawnego Poznania i jego okolic. Pierwszy komplet ukazał się z okazji 100-lecia gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej i przedstawiał dawną Keiser-Wilhelm-Bibliothek, a od tego czasu wydano aż 24 zestawy widokówek, w tym: Wystawy i targi w Poznaniu, Poznańskie fortyfikacje, Sztambuchy, Łazarz, Jeżyce, Ciążeńskie Masonika.

Warto nadmienić, że BUP prowadzi sprzedaż wszystkich publikacji prezentowanych na targach, a wkrótce uruchomiony zostanie sklep internetowy księgarni BUP.

Odwiedź stronę internetową Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu!