Otwarcie wystawy pt. „Fotografie prof. dra hab. Tadeusza Cypriana sprzed 100 lat. Nieznane negatywy”

Już 6 października br. o godz. 10.30 w holu Collegium Iuridicum Novum na Wydziale Prawa i Administracji odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Fotografie prof. dra hab. Tadeusza Cypriana sprzed 100 lat. Nieznane negatywy”.

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów XXIV Dni Lwowa i Kresów w Poznaniu.

Program uroczystości:

• 10.30 otwarcie wystawy,
  • 11.00 kuratorskie oprowadzanie po wystawie przez Roberta Andre,
  • 11.30 wykład Moniki Piotrowskiej „Fotograficzne oko i reporterski słuch polskiego przedstawiciela w Norymberdze – Tadeusza Cypriana”,
  • 12.30 wykład prof. dra hab. Pawła Wilińskiego „Wkład prof. Tadeusza Cypriana w rozwój prawa karnego międzynarodowego” (Aula prof. Zygmunta Ziembińskiego).

Wystawę można oglądać do 29 października 2021 r.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają: Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Tomasz Nieborak oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Poznaniu.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania i Samorządu Województwa Wielkopolskiego