Data publikacji w serwisie:

Pogoń za Białorusią na Naukowej Dzielnicy

W piątek, 16 lipca, w najnowszym odcinku Naukowej Dzielnicy, podcastu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, usłyszymy dra Ryszarda Kupidurę z Zakładu Ukrainistyki UAM, który opowie: „Kogo czytają Białorusini, gdy protestują na ulicach swoich miast?”

Wykład promuje cykl podcastów „Pogoń za Białorusią”, który traktuje o kulturze białoruskiej. Wykładowcy prowadzący na co dzień zajęcia na kierunku filologia wschodniosłowiańska przybliżają historię języka białoruskiego, prezentują sylwetki twórców literatury, a także pokazują miejsce kultury w kontekście współczesnej sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju.

Autorzy cyklu zapraszają wszystkich zainteresowanych zgłębianiem kultury białoruskiej do podjęcia studiów na poznańskiej białorutenistyce, która to specjalność od roku akademickiego 2021/2022 pojawia się w ofercie dydaktycznej UAM. Cały cykl można odsłuchać pod linkiem: https://spoti.fi/3xMIaFn

Zapraszamy także do słuchania Naukowej Dzielnicy. Podcast UAM został uruchomiony 1 kwietnia 2020 roku i ma na swoim koncie już 35 odcinków oraz kilka tysięcy odsłuchań. Co tydzień publikujemy nowe odcinki a już teraz można dowiedzieć się po co nam mokradła, czy Poznań jest nudnym miastem, albo czy public relations to przypudrowane kłamstwo.

Zapraszamy do słuchania: https://spoti.fi/2UeDXvy