11 maja w hali sportowo-widowiskowej UAM odbyła się Poznańska Konferencja Naukowa „Współczesne oblicza sportu – konteksty i kontrowersje”, zorganizowana przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

W konferencji udział wzięli pracownicy naukowi UAM, a także goście z zewnątrz m.in. z Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Instytutu Sportu Państwowego Instytutu Badawczego oraz poznańskich szkół podstawowych i liceów.

Konferencja została podzielona na 3 panele zatytułowane kolejno: Sport w aspekcie międzynarodowym, Sport w aspekcie krajowym, Kultura aktywności, wychowanie fizyczne i sport w szkole.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.