Data publikacji w serwisie:

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu serdecznie zaprasza na Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej, który odbędzie się w dniach 7-10 kwietnia 2022.

Na uczestników czekają wykłady, prelekcje, warsztaty, wystawy, a także spotkania autorskie. Odbędzie się również konferencja naukowa „Komiksowe anomalie”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej

O kolekcji

Kolekcja Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu to największy w polskich bibliotekach zbiór powieści graficznych, opracowań i czasopism poświęconych tematyce komiksowej. Ta stale rozwijana kolekcja liczy w tej chwili ponad dwadzieścia jeden tysięcy woluminów wydanych w Polsce i poza jej granicami. Czytelnik znajdzie w tym zbiorze: albumy, artbooki, ziny i wydania kolekcjonerskie oraz zeszyty z unikalnymi wariantami okładkowymi.

Olbrzymią część kolekcji stanowią oryginalne wydania i polskie tłumaczenia komiksów z rynku amerykańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem komiksu superbohaterskiego i undergroundowego. Kolekcja stanowi znakomite źródło do badań dla kulturoznawców, historyków, medioznawców, polonistów, historyków sztuki, historyków kultury i popkultury, socjologów, filmoznawców oraz filologów, jednak nie jest przeznaczona wyłącznie dla naukowców, doktorantów, studentów i maturzystów piszących prace o komiksie. Ze zbiorów może skorzystać komiksowy fan w każdym wieku.

Zakres prac nad kolekcją, oprócz gromadzenia, obejmuje również działalność naukową, dokumentacyjno-bibliograficzną, kulturotwórczą, wystawienniczą, wydawniczą i popularyzatorską.