Prof. Iwetta Andruszkiewicz oraz prof. Iwona Chmura-Rutkowska w ministerialnej Radzie ds. Kobiet na Rynku Pracy

Prof. UAM dr hab. Iwetta Andruszkiewicz, dyrektorka Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM, oraz prof. UAM dr hab. Iwona Chmura-Rutkowska z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, członkini zespołu „Gdy nauka jest kobietą”, otrzymały powołania do ministerialnej Rady ds. Kobiet na Rynku Pracy.

Powołania wręczono w sobotę, 9 marca, w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas posiedzenia inauguracyjnego Rady, w którym obok ministry Agnieszki Dziemianowicz-Bąk udział wzięły ministra ds. równości Katarzyna Kotula oraz Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny posłanka Katarzyna Ueberhan.

Rada jest organem doradczym dla Ministry. W jej skład wchodzą osoby wyróżniające się wiedzą i sporym doświadczeniem w kwestiach związanych z rynkiem pracy.

Pełny skład Rady został udostępniony na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rodzina/rada-do-spraw-kobiet-na-rynku-pracy

Fotografie (nr 1 i nr 2) udostępnione przez MPiPS.
Fotografia nr 3 – Życie Uniwersyteckie