Promocja książki Artura Jazdona „W bezpiecznym żyjesz kraju”

Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zapraszają na promocję książki Artura Jazdona: „W bezpiecznym żyjesz kraju” Polskie książki, prasa i biblioteki Poznania lat Wielkiej Wojny.

Wydarzenie odbędzie się 16 listopada o godz. 17.00 w Czytelni NOVA w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Autor zbadał i przeanalizował, na ile w Poznaniu wykorzystano względnie dobre (korzystniejsze niż np. w Warszawie, Krakowie, Lwowie) warunki panujące w latach Wielkiej Wojny, dla prowadzenia działalności na szeroko rozumianym rynku książki. Przedstawia warunki i możliwości pracy wydawców książek, gazet i czasopism oraz efekty podjętych przez nich działań. Opisuje aktywność miejscowego księgarstwa i bibliotek oraz omawia ówczesne wypowiedzi dotyczące czytelnictwa. Bogato ilustrowana książka, wydana w wysokim standardzie edytorskim stanowi interesujące wypełnienie luki w dotychczasowych badaniach „życia książki” w Poznaniu w latach 1914-1918.

Wstęp wolny, na gości czekają egzemplarze w promocyjnej cenie.