Spotkanie autorskie z Teresą Tomsią

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza na spotkanie z poznańską poetką i eseistką Teresą Tomsią.

W ramach I Festiwalu Literatura w Poznaniu zapraszamy na rozmowę o znaczeniu Centrum Dialogu dla polskiej kultury w 50-lecie działalności ośrodka dyskusyjnego przy rue Surcouf. Poznańska poetka i eseistka Teresa Tomsia, współpracująca z paryskim środowiskiem artystów od 25 lat, zaprezentuje książkę W znikającym ogrodzie (Flos Carmeli 2023) wydaną z okazji jubileuszu, a także wybór wierszy z grafikami W cieniu przelotnego trwania (WBPiCAK 2021), w twórczym dialogu z Eugeniuszem Tomanem.

Wydarzenie odbędzie się 16 października br. o godz. 18.00 w Czytelni NOVA w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Ratajczaka 38/40).

Autorkę interesuje przenikanie się sztuk, „rzeźbienie w słowie”, inspiracje i konteksty. Pozowała w Paryżu do ostatniej rzeźby Michała Milbergera, jej portrety rysowali znani graficy, malarze: Franciszek Starowieyski, Paweł Jocz, Tadeusz Badowski, Jerzy Kopeć.