Data publikacji w serwisie:

Spotkanie promocyjne książki „Pisane wiatrem na skórze”

Fundacja Instytut Kultury Popularnej oraz Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zapraszają serdecznie na spotkanie z prof. Izoldą Kiec, autorką wyboru utworów i biografii Felicji Kruszewskiej: „Pisane wiatrem na skórze”.

Spotkanie odbędzie się 20 marca 2023 r. o godz. 17.00 w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Rozmowę o książce poprowadzi prof. Joanna Maleszyńska

Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książki w promocyjnej cenie.

Felicja Kruszewska (1897-1943) – poetka, dramatopisarka, tłumaczka, autorka wspomnień, opowiadań, reportaży i utworów dla dzieci, jest twórczynią niesłusznie zapomnianą. Jej wrażliwe zmysły, umiejętność wnikania w szczeliny rzeczywistości, pochylenie nad drobinami istnienia i sprzeciw wobec wszelkiej przemocy, każdego rodzaju wykluczenia, czynią z niej pisarkę potrzebną – każdemu z nas, dzisiaj, w obliczu deficytu bliskości, braku prawdziwego zainteresowania pojedynczym zwykłym losem (…).

Izolda Kiec – literaturoznawczyni i teatrolożka; prezeska Fundacji Instytut Kultury Popularnej, profesorka w Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Autorka artykułów i monografii książkowych poświęconych literaturze i teatrowi XX wieku oraz formom kultury popularnej.

Joanna Maleszyńska – profesorka w Zakładzie Poetyki Historycznej i Krytyki Literackiej oraz w Centrum Badań nad Teatrem Muzycznym Instytutu Filologii Polskiej UAM. Zarówno w dydaktyce, jak i w pracy badawczej zajmuje się związkami literatury i muzyki na różnych poziomach: od formalnego zetknięcia słów z melodią, poprzez środki poetyckie wspólne dla obu sztuk i muzykę ukrytą w mowie, po historię gatunków i tematów muzycznych, obecnych w dziełach literackich.