Data publikacji w serwisie:

Spotkanie z Adamem Ruskiem – Dyskusyjna Akademia Komiksu

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Adamem Ruskiem, wybitnym badaczem komiksu polskiego, autorem takich pozycji jak: „Tarzan, Matołek i inni. Cykliczne historyjki obrazkowe w Polsce w latach 1919-1939”, „Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych”, „Od rozrywki do ideowego zaangażowania. Komiksowa rzeczywistość w Polsce w latach 1939 – 1955”.

Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2023 o godz. 17.00 w Czytelni NOVA w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. F. Ratajczaka 38/40.

W ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu, skoncentrujemy się na najnowszej książce polskiego komiksologa „Kraina zapomnianych przodków. Cykliczne historyjki obrazkowe w Polsce w latach 1919-1939” Wydawnictwa Ongrys.

„Kraina zapomnianych przodków to – bez dwóch zdań – kolejna fundamentalna dla badań historii polskiego komiksu pozycja w dorobku Adama Ruska. Lektura tej książki jest niezwykle ciekawą podróżą do czasów, gdy komiks w Polsce dopiero się kształtował. Może Rusek nie odzyskuje dla nas «raju utraconego», bo też nie wszystko, co odnalazł, wzbudzi nasz zachwyt, ale niewątpliwie odkrywa zaginiony ląd komiksowej Atlantydy”. (Michał Traczyk)

Spotkanie poprowadzi prof. Justyna Czaja z Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

Autorka zdjęcia: Marta Mika