Data publikacji w serwisie:

Startuj na rynku pracy z Biurem Karier UAM!

Jesteś studentem lub absolwentem UAM? Szukasz wsparcia w planowaniu własnej ścieżki zawodowej? A może jesteś pracodawcą, poszukującym kandydatów na wolne stanowiska w Twojej firmie? Skorzystaj z pomocy Biura Karier UAM!

Biuro Karier UAM powstało w 1997 r. na wzór brytyjskiego modelu Careers Service.

Celem działalności Biura jest pomaganie studentom oraz absolwentom w planowaniu kariery zawodowej oraz efektywnym wejściu na rynek pracy. Jednostka prowadzi różnorodne formy aktywnego poszukiwania ofert pracy, praktyk i staży poprzez stałe nawiązywanie kontaktów z przedsiębiorcami krajowymi i zagranicznymi.

Do działań realizowanych przez Biuro zalicza się również m.in.: promowanie wczesnej aktywności zawodowej, pobudzanie świadomości konieczności nieustannego samorozwoju oraz wyposażanie studentów i absolwentów w umiejętności miękkie, które na rynku pracy są obecnie wysoko cenione.

Praktyka przede wszystkim

Szczególny nacisk kładziony jest na działania praktyczne. Biuro organizuje m.in. webinary, szkolenia oraz warsztaty z takich zagadnień, jak: przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, symulacje rozmów kwalifikacyjnych, komunikacja, bezpieczna praca za granicą. W ofercie znajdują się również indywidualne konsultacje doradcze, programy ambasadorskie oraz spotkania z pracodawcami organizowane w formie wizyt informacyjnych w firmach, seminariów, konferencji lub w ramach targów pracy.

Bogata baza ofert

Biuro dysponuje codziennie aktualizowaną bazą ofert praktyk, staży oraz pracy. Za pośrednictwem platformy JobTeaser firmy mają możliwość publikacji ogłoszeń, tworzenia profilu pracodawcy oraz promowania wydarzeń. Studenci i absolwenci natomiast zyskują dostęp do bazy ofert, możliwość bezpośredniego aplikowania oraz przeglądania profili pracodawców, dopasowany newsletter, a także informacje na temat wydarzeń związanych z rozwojem kariery.

Dowiedz się, jak oraz dlaczego warto założyć konto na platformie JobTeaser:

Targi pracy

Dwa razy do roku Biuro organizuje akademickie targi pracy. Jesienna edycja nosi nazwę „Akademia Rozwoju” i jest skierowana do wszystkich studentów. Wiosenne targi pracy „Kariera na językach” dedykowane są natomiast studentom bardzo dobrze znającym języki obce. To świetna okazja do bezpośrednich spotkań pracodawców z dużą liczbą potencjalnych kandydatów, a także szansa na promocję firmy i jej produktów/usług.

Kariera w instytucjach UE

Biuro oferuje możliwość spotkania ze Studenckim Ambasadorem Karier UE – studentem UAM, nominowanym oraz przeszkolonym przez Europejski Urząd Doboru Kadr. Podczas spotkania Ambasador udziela informacji na temat możliwości odbycia stażu oraz znalezienia zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej. Aktualną listę Ambasadorów znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto skorzystać z usług Biura Karier UAM?

Zatrudnieni przez Biuro doradcy zawodowi regularnie się szkolą, śledzą trendy na rynku pracy oraz stale podnoszą jakość usług. Doskonale znają środowisko i realia uczelni wyższej oraz kwalifikacje jej studentów i absolwentów. Potrafią odpowiednio dopasować oferty pracy do kompetencji i predyspozycji osoby poszukującej zatrudnienia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działalności Biura, wejdź na biurokarier.amu.edu.pl.

Zachęcamy również do polubienia fanpage’a Biura Karier UAM na Facebooku oraz odwiedzenia Bloga Biura Karier UAM, na którym znajdziesz porady i wskazówki związane z poruszaniem się na rynku pracy.