Stowarzyszenie Chóru Akademickiego UAM rozpoczęło swoją działalność

Pracowali nad tym projektem od wielu miesięcy. Wreszcie udało się – Chór Akademicki UAM założył własne stowarzyszenie.

Chór Akademicki UAM działa już od 1966 r. Do grona artystów należą studenci i pracownicy uczelni poznańskich, którzy pod batutą Beaty Bielskiej koncertują niemal po całym świecie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Ostatni rok był dla naszych chórzystów wyjątkowo pracowity. We wrześniu wzięli udział w produkcji nowego filmu o Witoldzie Pileckim. Niedługo później rozpoczęli trasę koncertową z muzyką filmową i epicką Visual Concert. Występowali m.in. podczas koncertu Fundacji Mam Marzenie, Koncertu Noworocznego, a także w ramach Festiwalu Universitas Cantat i Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Właśnie zrealizował się kolejny ważny projekt chóru – artyści założyli stowarzyszenie, dzięki któremu będą mogli działać jeszcze prężniej.

Pierwszym przedsięwzięciem stowarzyszenia jest spot promocyjny chóru. Nad całością czuwała dyrygentka Beata Bielska, a za realizację odpowiadali: Agnieszka Karatkiewicz, Alina Szczepan oraz Kamil Czerwiński. Muzykę skomponował Jakub Krauz.

Zobacz spot promocyjny Chóru Akademickiego UAM:

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę chóru na Facebooku: facebook.com/amuchoir