Data publikacji w serwisie:

Studentki UAM wywalczyły tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Piłce Nożnej Kobiet

Zwycięstwem ekipy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet, które odbywały się w stolicy Wielkopolski. Gospodynie w wielkim finale pokonały po rzutach karnych drużynę Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dla kilku zawodniczek UAM Poznań to drugi w tym roku – po wygraniu w lutym turnieju futsalistek – złoty medal najważniejszej akademickiej imprezy w kraju.

W rozegranym w Poznaniu na obiektach UAM turnieju finałowym AMP w Piłce Nożnej Kobiet w dniach 4-8 czerwca 2023 roku studentki UAM okazały się bezkonkurencyjne.
W mistrzostwach UAM zanotował 5 zwycięstw oraz 1 remis (wygrana w rzutach karnych - finał), zdobył 24 bramki tracąc tylko 3 (wszystkie w meczu półfinałowym z aktualnym jeszcze wtedy Mistrzem Polski zespołem UJ Kraków).
W turnieju wzięło udział, aż 27 Uczelni Wyższych z całej Polski.
Dodatkowo tytuł MVP (most valuable player – najbardziej wartościowy gracz) turnieju otrzymała Eliza Ostrowska z UAM.

Wyniki UAM:

Faza grupowa:
UAM - AWFiS Gdańsk 5:0
UAM - SGH Warszawa 6:0
1/8
UAM - Uniwersytet Medyczny Łódź 3:0
1/4
UAM - Politechnika Rzeszowska 6:0
1/2
UAM - UJ Kraków 4:3
Finał:
UAM - UMCS Lublin 0:0 d. 0:0 k. 2:0

Skład drużyny UAM:

Dominika Dewicka, Anna Laskowska, Zuzanna Zajączkowska, Zuzanna Sawicka, Eliza Ostrowska, Alicja Zając, Patrycja Sutkowska, Martyna Lechna, Karolina Tylak, Zofia Mager, Zofia Rosińska, Marta Robakowska, Małgorzata Ładniak, Kaja Dziergas, Laura Czudzińska
trener: Wojciech Weiss