Styczniowe wydanie „Życia Uniwersyteckiego”

Najnowsze wydanie miesięcznika UAM jest już dostępne zarówno w formie papierowej, jak i na stronie internetowej Uniwersyteckie.pl.

W najnowszym numerze m.in.:

• O 6 naukowcach z zagranicy, którzy postawili na UAM. Pracują tutaj, prowadzą projekty lub przy nich współpracują.
  • Profesor Rafał Witkowski, prorektor ds. współpracy międzynarodowej z dobrą wiadomością: do konsorcjum EPICUR dołącza kolejny poważny partner – Uniwersytet Południowej Danii.
  • Rozmowa z prof. Simonem Crowhurstem, kierownikiem laboratoriów Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu w Cambridge, który gościł w listopadzie na UAM.
  • O zwiększaniu atrakcyjności warunków zatrudnienia oraz stwarzaniu sprzyjającego rozwojowi środowiska pracy na UAM, w związku z przyznanym 5 lat temu wyróżnieniem HR Excellence in Research, opowiadają prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, prorektorka ds. nauki i Katarzyna Linke, dyrektorka Centrum Spraw Pracowniczych.
  • W świąteczny czas przenoszą nas pracownicy UAM z Wydziału Neofilologii i nie tylko. Dowiemy się, jak wyglądają Święta w Danii, Chinach, Indonezji czy na Stacji im. Henryka Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych.

Życie Uniwersyteckie nr 1/2022

Okładka styczniowa ŻU