Data publikacji w serwisie:

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne hasło TB brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu” i odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Cały świat można spotkać w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie jest w bibliotece na wyciągnięcie ręki.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza do udziału w wykładach, spotkaniach, warsztatach. Organizatorzy przygotowali również 2 wystawy, które można obejrzeć w gmachu Biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z programem dostępnym na stronie internetowej: XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2022 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu