UAM na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków

W dniach 12-14 grudnia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbywa się 17. edycja Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS. W ramach wydarzenia prezentowane są m.in. wynalazki opracowane na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku wystawa gości wynalazców z ponad 25 państw świata. W ramach tegorocznej edycji nasz Uniwersytet reprezentują naukowcy i doktoranci z Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii UAM: prof. Robert E. Przekop, dr Bogna Sztorch, dr Anna Olejnik, Julia Głowacka, Daria Pakuła, Ewa Gabriel. Grupę badawczą wspiera również firma Sygnis S.A., z którą naukowcy ściśle współpracują w obszarze nowych technologii druku 3D.

W ramach wystawy prezentowane są 3 wynalazki opracowane przez naszych reprezentantów, które zostały zgłoszone do Światowego Konkursu Wynalazków Chemicznych:

• Nowe dwufunkcyjne i trójfunkcyjne sferokrzemiany, sposób otrzymywania oraz zastosowanie jako emulgator i czynnik absorbujący promieniowanie UV,
  • Druk 3D jako narzędzie do wprowadzania substancji chemicznych do matryc polimerowych, czyli technika L-FDM (ang. Liquid for Fused Deposition Modeling),
  • Związki krzemoorganiczne jako modyfikatory filamentów w technologii FDM.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy (stoisko nr 23)! Wstęp wolny.