UAM najbardziej usportowioną uczelnią w Wielkopolsce

Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu podsumował rozgrywki wielkopolskich studentów w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w roku akademickim 2020/2021. Najlepszą uczelnią uczestniczącą w zmaganiach sportowych został Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uroczyste podsumowanie oraz ogłoszenie wyników odbyło się 28 października w klubie Czekolada podczas Poznańskiej Gali Sportu Akademickiego.

Nasz Uniwersytet w ostatecznej klasyfikacji wyprzedził 21 uczelni startujących w cyklu Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski 2020/2021. II miejsce zajął Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Na III miejscu uplasowała się Politechnika Poznańska.

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcie: Facebook Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM w Poznaniu oraz Klubu Uczelnianego AZS UAM Poznań