UAM świętuje Dzień św. Patryka

Tradycyjnie 17 marca cały świat przybiera zielone barwy i świętuje Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Dziś od godz. 18:00 Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zazieleni się i UAM kolejny raz przyłączy się do obchodów tego święta.

Mimo, że Dzień św. Patryka jest narodowym dniem Irlandii, obchodzi się go hucznie na całym świecie. Choć w tym roku obchody będą przebiegały inaczej niż zwykle, jest to nadal świetna okazja do świętowania dla społeczności irlandzkiej oraz wszystkich przyjaciół Irlandii i wszystkiego, co irlandzkie.

17 marca polskie miasta dołączają ponownie do kampanii Global Greening, podświetlając swoje najbardziej rozpoznawalne miejsca na różne odcienie zieleni. Na przestrzeni lat polskie obiekty, w tym budynek Auli UAM przy ul. Wieniawskiego, znalazły się na jednej liście z Empire State Building w Nowym Jorku, Moulin Rouge w Paryżu, Krzywą Wieżą w Pizie, Sydney Opera House oraz wieloma innymi kultowymi zabytkami, zazieleniając się w Dniu św. Patryka.

Lá fhéile Pádraig sona duit!