UAM wśród tysiąca najlepszych uczelni świata

The Center for World University Rankings publikuje listę 2000 najlepszych szkół wyższych świata. W opublikowanym 8 czerwca rankingu uczelni 2020-21, wśród 6 najlepszych uniwersytetów z Polski znalazł się UAM.

W całym zestawieniu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął 836 miejsce. Pierwszą dziesiątkę rankingu zdominowały uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Zestawienie wygrywa Uniwersytet Harvarda, drugie miejsce zajmuje Massachusetts Institute of Technology, a podium zamyka Uniwersytet Stanforda.

Center for World University Rankings (CWUR) to organizacja zapewniająca doradztwo polityczne i usługi konsultacyjne dla rządów i uniwersytetów w celu poprawy wyników edukacyjnych i badawczych. Od 2012 r. CWUR jako jedyny publikuje światowy ranking uniwersytetów, który ocenia jakość edukacji, zatrudnienie absolwentów, wyniki badań i cytowania, nie opierając się na ankietach i danych z uczelni.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: https://cwur.org/