UAM z pozytywną oceną w ramach śródokresowej ewaluacji programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało o wynikach śródokresowej ewaluacji programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” (IDUB). Ocenie poddano 10 uczelni, które są laureatami pierwszego konkursu IDUB. Zespół ekspertów pozytywnie ocenił Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Śródokresowa ewaluacja, przeprowadzona w 2023 roku, dotyczyła realizacji planów podniesienia poziomu jakości działalności naukowej i kształcenia przez uczelnie uczestniczące w I edycji programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” (IDUB). Ewaluacja składała się z: ocen raportów przygotowanych przez uczelnie, ocen zespołu ekspertów po wizytacji w siedzibach uczelni oraz ocen końcowych, które zostały przekazane uczelniom po ich przyjęciu przez Ministra Nauki. Wszystkie uczelnie biorące udział w programie zostały ocenione pozytywnie.

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” to program, którego celem było wyłonienie i wsparcie uczelni będących w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. Spośród 20 najlepszych uczelni w Polsce, uprawnionych do startu w konkursie, wyłoniono 10, które w latach 2020–2026 będą otrzymywać specjalną subwencję. Dowiedz się więcej na stronie programu IDUB UAM

Więcej informacji o przeprowadzonej ewaluacji: https://www.gov.pl/web/nauka/zakonczenie-ewaluacji-srodokresowej-programu-idub