Weź udział w bezpłatnym kursie języka ormiańskiego na UAM!

15 kwietnia ruszają zapisy na bezpłatny kurs języka ormiańskiego na UAM. Zajęcia rozpoczną się już 15 maja, a udział w nich mogą wziąć zarówno osoby z UAM, jak i spoza uczelni.

Kurs organizowany jest przez Instytut Piramowicza we współpracy z Konsulatem Honorowym Republiki Armenii w Zabrzu, Ormiańsko-Polskim Komitetem Społecznym oraz Towarzystwem Ormian Polskich.

[UWAGA! AKTUALIZACJA] Informacja od organizatorów z dnia 23 kwietnia 2024 r.: „Zamykamy zapisy na kurs języka ormiańskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowanie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż w ciągu niewiele ponad tygodnia zebraliśmy 87 chętnych osób. Do części z Państwa wysłaliśmy już potwierdzenia udziału w kursie i wszyscy będziecie mieli możliwość nauki języka ormiańskiego. Nie jesteśmy jednak wszystkim w stanie zagwarantować udziału w zajęciach w tym roku. Najważniejsze jest dla nas, żeby Państwo realnie nauczyli się na naszym kursie podstaw języka. Priorytet będą miały te osoby, które zadeklarowały udział w pełnym kursie tzn. pierwszych zajęciach online i w dalszych stacjonarnych. Dla osób, które zapisały się tylko online, utworzymy w przyszłym roku osobną grupę i damy możliwość odbycia pełnego kursu języka ormiańskiego w wymiarze podstawowym.”

Do udziału organizatorzy zapraszają pracowników i studentów uczelni, reprezentantów mniejszości ormiańskiej oraz społeczeństwa większościowego, w tym w szczególności obecnych i przyszłych pracowników instytucji pomocy społecznej i wolontariuszy organizacji pozarządowych.

Celem kursu jest przygotowanie uczestnika zajęć do posługiwania się językiem ormiańskim w zakresie podstawowym (głównie w mowie) w sytuacjach życiowych. Nauka pisania i czytania, poszerzenie słownictwa, poznanie alfabetu ormiańskiego dodatkowo umocnią poczucie tożsamości ormiańskiej wśród młodzieży tej mniejszości. Natomiast członkowie społeczeństwa większościowego będą mogli poszerzyć wiedzę na temat bogatego dziedzictwa historycznego, kulturowego i literackiego Armenii.

Kurs zaplanowany jest na okres maj – grudzień 2024 (z przerwą wakacyjną) i będzie obejmować łącznie 72 godzin zajęć (36 – stacjonarnych, 36 – online). Od 15 maja do końca czerwca zajęcia odbywać się będą w trybie online, raz w tygodniu (w środę o 18:00). Od października kurs kontynuowany będzie na UAM w formie stacjonarnej.

Językiem kształcenia będzie język polski.

Grupa zajęciowa obejmie minimum 10 osób, bez ograniczeń i wymagań.

Zgłoszenia trwają od 15 kwietnia do 10 maja br.

Aby zapisać się na kurs, należy wysłać wiadomość na adres e-mail: nunesrapyan@gmail.com

Zapraszamy do zapisów!

Projekt jest finansowany z dotacji uzyskanej od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.