Współpraca Kolorowego Uniwersytetu UAM z Konsulatem Irlandii

W trwającym sezonie akademickim, Kolorowy Uniwersytet UAM, nawiązał współpracę z Konsulatem Irlandii w Poznaniu. Jej efektem są specjalnie przygotowane materiały stworzone we współpracy z  Wicekonsulem Honorowym Irlandii Krzysztofem Schrammem oraz Uniwersyteckim Studiem Filmowym.

Pierwszy materiał, w ramach tegorocznych zajęć, dotyczy zielonej wyspy Irlandii, z którego można dowiedzieć się m.in.: o historii, zwyczajach, krajobrazach, czy smakach Irlandczyków.

Drugi, został stworzony specjalnie z okazji narodowego święta Irlandii, znanego jako „Dzień Św. Patryka”, który obchodzony jest 17 marca. W nim Konsul przybliża sylwetkę patrona Irlandczyków. Zaprasza także do odwiedzenia wystawy „Into the mist”, Joela Elgina, która przez miesiąc jest dostępna w Bibliotece Raczyńskich.

Zapraszamy na kolorowy kanał Youtube!