Wystawa fotografii Kamila Lipińskiego „Odczuwanie Indii”

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza na wystawę fotografii Kamila Lipińskiego „Odczuwanie Indii”. Wernisaż odbędzie się 29 września br. o godz. 18.30 w Galerii BUP.

Wystawa jest fotograficznym wyimkiem siedmiotygodniowej podróży wokół Indii w 2022 roku. Niejednolite spojrzenie stara się odsłonić złożoność i odmienność obrazów wykraczających poza europocentryczne doświadczenie kulturowe, wyrażając tym samym wielość tego, co widziane w subiektywnych fenomenach otwartych na oko wędrowca. Panorama obrazów mieniąca się w kolorach indyjskich impresji przedstawia „odczuwanie” jako formę „wczuwania” się w to, co godne jest szczególnej uwagi, a niekiedy pozostające na uboczu lub też widziane z innej perspektywy, tudzież w innej porze dnia niż zazwyczaj eksponowane. Dlatego też tytuł wystawy łączy doświadczenie widza i skrawki pamięci zapisanej na często niedoskonałych ujęciach wprowadzających odbiorcę jedynie w kulisy kuriozalnych form indyjskiej kultury.

Kamil Lipiński – doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Absolwent kulturoznawstwa i filozofii. Alma Mater UAM, pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie w Białymstoku, lektor, tłumacz. Zdobywca drugiego miejsca w 2019 PSA/JPW Postgraduate Essay Prize. Co-Chair NECS Film-Philosophy workgroup.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia Biblioteki

Adres: ul. F. Ratajczaka 38/40, Poznań