Wystawa „OKO NA RYSUNEK”

Od 3 października do 2 listopada br. w Collegium im. Floriana Znanieckiego będzie można obejrzeć wystawę „OKO NA RYSUNEK” organizowaną przez II Katedrę Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa jest realizowana na zaproszenie Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

W przestrzeni wystawienniczej Collegium im. Floriana Znanieckiego zostaną zaprezentowane prace 18 artystów-pedagogów, odnoszące się do szeroko rozumianego języka rysunku. „OKO NA RYSUNEK” stanowi pierwszą wspólną prezentację katedry skupiającej 10 pracowni rysunkowych, których indywidualne programy nauczania odzwierciedlają różnorodne spojrzenia na język rysunku. Przygotowana wystawa ma stanowić pierwszą odsłonę cyklu prezentacji realizowanych w różnych miejscach wystawienniczych i odnoszących się każdorazowo do innego problemu plastycznego.

Prezentacja jest również pierwszą wspólną inicjatywą pomiędzy Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM i Wydziałem Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

W wystawie biorą udział: Natalia Brandt, Diana Fiedler, Paweł Flieger, Jerzy Hejnowicz, Alicja Jeziorecka, Katarzyna Klich, Ewa Kulesza, Sławomir Kuszczak, Ada Łowkis, Hanna Łuczak, Adam Nowaczyk, Mikołaj Poliński, Paweł Polus, Maciej Przybylski, Marcin Salwin, Jarosław Szelest, Zbigniew Szot, Sebastian Trzoska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 października o godz. 12.00 w budynku Collegium im. Floriana Znanieckiego (blok E), Kampus Ogrody, ul. Szamarzewskiego 89.

Wstęp wolny.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, prof. dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej.