Wystawa rysunków satyrycznych Henryka Derwicha w Bibliotece Uniwersyteckiej

Do 9 listopada br. w holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu podziwiać można wystawę rysunków satyrycznych Henryka Derwicha w setną rocznicę urodzin artysty.

Kuratorem i autorem wystawy jest dr Michał Traczyk. W przygotowaniach pomagali mu: dr Alicja Szulc,
Jolanta Noskowiak, Joanna Błoch, Krzysztof Skibniewski, Michał Spaleniak, Joanna Fechner.

„Rys. H. Derwich – to podpis towarzyszący (wespół lub na zmianę z kilkoma sygnaturami: HD, H.Derw, Derwich) zde­cydowanej większości rysunków prasowych Henryka Derwicha (23.10.1921-13.10.1983) – znakomitego satyryka, wrażliwego i spostrzegawczego obserwatora otaczającej go rzeczywistości, który przez ponad trzydzieści lat nie tylko bawił mieszkańców Wielkopolski graficznymi komentarzami do życia Pozna­nia i okolic, ale również (czasami mniej, czasami bardziej) dyskretnie edukował ich – zwracał uwagę na to, co dzieje się wokół, zarówno w najbliższym, lokalnym otoczeniu, jak i w skali kraju, a nawet świata” – czytamy na stronie internetowej Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia biblioteki.

Zapraszamy!

Grafika: Strona internetowa Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu