XXXIV Letnia Szkoła Młodych Pedagogów

13 września br. rozpoczęła się XXXIV Letnia Szkoła Młodych Pedagogów im. Marii Dudzikowskiej. Wydarzenie potrwa do 17 września i odbywać się będzie w formule hybrydowej. Organizatorami są Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Pedagogika w Uniwersytecie. Konteksty – Koncepcje – Praktyki”, poruszając tematykę związaną z funkcjonowaniem uniwersytetu i w uniwersytecie z uwzględnieniem obecnej – szczególnej sytuacji, modyfikującej dotychczasowe myślenie o uniwersytecie i edukacji akademickiej.

Uczestnicy biorący udział w wydarzeniu w formie stacjonarnej spotykać się będą w Pałacu Obrzycko, obecnie funkcjonującym jako Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku UAM.

Takie spotkanie jak to, gdzie spotykają się osoby z różnych regionów i pokoleń, wymieniają się doświadczeniami i wzajemnie się od siebie uczą, to dzieło imponujące. Także patronat, który tym szkołom udziela śp. pani prof. Dudzikowa, jest patronatem znaczącym, ponieważ przywiązywała ona ogromną rolę do kształcenia młodych ludzi – mówiła podczas inauguracji JM Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska.

Więcej o wydarzeniu w artykule autorstwa Ewy Konarzewskiej-Michalak na Uniwersyteckie.pl.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej XXXIV Letniej Szkoły Młodych Pedagogów.

fot. Adrian Wykrota