17 ISIC – Z noblistą o chemii supramolekularnej

Wybitnych naukowców z dziedziny chemii supramolekularnej oraz materiałów porowatych zgromadzi 17th International Seminar on Inclusion Compounds and Porous Materials. Wydarzenie z udziałem laureata Nagrody Nobla prof. Jean-Marie Lehna odbędzie się w dniach 2-6 września na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Seria ISIC została zapoczątkowana w 1987 roku w Polsce, a następnie była kontynuowana na Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Republice Południowej Afryki, Mołdawii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Rosji i Polsce. W niektórych krajach wielokrotnie.

– Pierwotnie to wydarzenie naukowe było skierowane przede wszystkim do młodych naukowców, którzy mieli ograniczone możliwości uczestniczenia w większych spotkaniach naukowych – pisze prof. Agnieszka Janiak z Wydziału Chemii UAM. – Z biegiem czasu wydarzenie to jednak stopniowo przekształciło się w znaczące, cykliczne wydarzenie naukowe o szerokim spektrum tematycznym. Dziś poświęcone jest nie tylko zjawiskom czystej inkluzji, rozpoznawaniu i chemii supramolekularnej, ale także porowatym, nano- i zaawansowanym materiałom „inteligentnym” oraz metodom ich badań. Ponadto nadchodząca edycja wprowadzi nowy wymiar, obejmując eksplorację materiałów porowatych typu MOF, COF i ZIF wraz z ich potencjalnymi zastosowaniami.

Czytaj więcej na Uniwersyteckie.pl: Z noblistą o chemii supramolekularnej

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Krystalograficzne.

Odwiedź stronę wydarzenia: https://www.17isic.com/

Fot. Adrian Wykrota