Zakończyła się szkoła letnia języka i kultury polskiej na UAM

W trwających trzy tygodnie letnich kursach NAWA oraz UAM brało udział 97 osób z 35 krajów świata. Uczestnicy nie tylko podnieśli swoje umiejętności językowe, ale także, dzięki wykładom i wycieczkom, poznali polską kulturę.

Program był bardzo bogaty: przed południem kursanci uczyli się języka na lektoratach, po południu natomiast mogli posłuchać różnorodnych prelekcji oraz wziąć udział w warsztatach: tańczyli walca, przygotowywali przedstawienia teatralne i podcasty, ćwiczyli artykulację i… jogę. Weekendy przeznaczone były na całodniowe wycieczki za miasto: pasjonaci polszczyzny zwiedzili Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, upletli koszyki w Nowym Tomyślu oraz poobserwowali żubry w Gołuchowie.

Choć te trzy tygodnie niewątpliwie upłynęły pod hasłem kreatywności i intensywności, to przede wszystkim tchnęły duchem wakacyjnej przygody i poznawania kultur.

Zobacz więcej na stronie Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM: Szkoła letnia języka i kultury polskiej na UAM zakończona!

fot. Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM