Data publikacji w serwisie:

Z Parku na Manhattanie do Sali Lubrańskiego

M3 Muzyka Matematyka Malarstwo – to przedstawienie skierowane do młodzieży szkolnej oraz studentów, podczas którego wykład z matematyki połączony zostanie z graną na żywo muzyką i malarstwem.

Spotkanie odbędzie się w Sali Lubrańskiego, w piątek 2 czerwca 2017 roku, o godz. 16:00. Wykład w języku angielskim zatytułowany „From reproduction of rabbitsover Fibonacci numbers to the golden ratio", wygłosi prof. Matthias Kreck z Uniwersytetu w Bonn.

Ten światowej sławy matematyk jest pomysłodawcą M3. Podczas gry na wiolonczeli, w jednym z parków na Manhattanie, prof. Kreck zauważył, że zgromadziła się wokół niego spora grupa osób, a on zaczął opowiadać im o matematyce, co spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Te spotkania z czasem przerodziły się w przedstawienia M3 – do matematyki i muzyki doszło także malarstwo Lutigard Ilg, która dedykuje swoje obrazy tematom omawianym podczas przedstawienia.

Podczas przedstawienia na wiolonczeli będzie grał Matthias Kreck, a na fortepianie Marek Kaluba z Polskiej Akademii Nauk i UAM. Na wykład zapraszają Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Poznańska Fundacja Matematyczna.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję Akademicką UAM TV.

Oglądaj transmisję 2 czerwca od godziny 16:00:

https://www.youtube.com/watch?v=wCoqsqYiqJI

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
2017_06_02-M3-folder.pdf 30.05.2017 Root User
PDF
Pobierz PDF 2017_06_02-M3-folder.pdf(5.0 MB)