Data wydarzenia:

Spotkanie autorskie z Michelem Zellerem

Wydział Neofilologii UAM / Instytut Filologii Germańskiej, DAAD - Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej oraz Biblioteka Uniwersytecka UAM zapraszają na spotkanie autorskie z niemieckim pisarzem Michelem Zellerem.

Michael Zeller urodził się w Breslau w 1944 roku. Po raz pierwszy od ucieczki z rodzinnego miasta powrócił do niego dopiero po 45 latach. Podczas długich pobytów w Polsce „strzała trafiła [go] w serce i dzięki Bogu nie wyleczył[…] się z tego do dzisiaj”. To wyjątkowe doświadczanie ludzi i przestrzeni daje się odczuć w wielu dziełach Zellera (Café Europa, Auf ein Glas mit Pan Tadeusz, Reise nach Samosch). Także Poznań stał się dla niego miejscem szczególnym. Dokładne obserwacje i refleksje czynią z niego ważnego pośrednika pomiędzy dwiema kulturami.

W podróż po niemieckich śladach w topografii naszego miasta i kraju Michael Zeller zabierze nas podczas spotkania autorskiego 11 kwietnia 2019 r. o godz. 19:30 w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM (parter, sala 82). Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie będzie prowadzone w języku niemieckim.