Data wydarzenia:

Spotkanie autorskie z udziałem pisarki Anny Weidenholzer z Austrii

Austriacki Ośrodek Kultury UAM, Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz Instytut Filologii Germańskiej UAM zapraszają na wieczór autorski, którego gościem będzie austriacka pisarka ANNA WEIDENHOLZER.

Spotkanie w języku niemieckim poprowadzi: mgr Anna Szewczuk /Austriacki Ośrodek Kultury UAM/.

Wieczór autorski odbędzie się w ramach międzynarodowej konferencji naukowej Österreichische Literatur - ja, aber... (aber?) z okazji jubileuszu 40-lecia Zakładu Literatury i Kultury Austriackiej Instytutu Filologii Germańskiej UAM

Anna Weidenholzer (1984) urodziła się w Linzu, od 2002 roku mieszka w Wiedniu. Studiowała komparatystykę w Wiedniu i Wrocławiu. Od 2009 roku publikuje w periodykach literackich oraz antologiach. W 2010 ukazał się tom opowiadań Der Platz des Hundes, dwa lata później opublikowała pierwszą powieść Der Winter tut den Fischen gut (2012). W roku 2016 gościła na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu, gdzie czytała fragment ze swojej ostatniej powieści Weshalb die Herren Seesterne tragen (2016), której fragmenty będzie można usłyszeć również podczas spotkania autorskiego w Austriackim Ośrodku Kultury UAM. Anna Weidenholzer jest laureatką licznych nagród, w tym Alfred Gesswein-Literaturpreis (2009) i Reinhard-Priessnitz-Preis (2013).

Data: 23.11.2018, godz. 18:00.

Miejsce: Austriacki Ośrodek Kultury UAM. ul. Zwierzyniecka 7.