Data publikacji w serwisie:

Szkolenie ERC dla naukowców

Jak napisać skuteczny wniosek i otrzymać grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)? Odpowiedź na to pytanie naukowcy otrzymają 24 października 2019 r.

Bezpłatne warsztaty zorganizowane przez PAN odbędą się 24 października 2019 r. (czwartek) w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN w Warszawie (ul. Trojdena 4). Szkolenie dedykowane polskim naukowcom poprowadzą członkowie niezależnej Rady Naukowej ERC, przyznającej prestiżowe granty. O swoich doświadczeniach w pozyskiwaniu grantów opowiedzą też polscy laureaci grantów ERC. Zaplanowano trzy równoległe sesje dedykowane naukom społecznym i humanistycznym, naukom o życiu oraz naukom technicznym i inżynieryjnym. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja, która trwa do 10 października do godziny 13.

Rejestracja dostępna jest poprzez formularz.

Szkolenie potrwa od 9.00 do 16.00 i będzie prowadzone w całości w języku angielskim.

Szczegółowe informacje o szkoleniu dostępne są na stronie PAN.


Europejska Rada ds. Badań Naukowych finansuje najwyższej jakości badania prowadzone na terenie Unii Europejskiej. Prestiżowe granty ERC finansują pionierskie, przełomowe badania prowadzone w dowolnym obszarze naukowym. Najważniejszym kryterium oceny projektów jest doskonałość naukowa, a motto przewodnie grantów to High risk – high gain. Budżet pojedynczego projektu może sięgać nawet 3,5 miliona EUR.