Data publikacji w serwisie:

Trwa nabór do programu Fulbright Slavic Award 2019-2020

Fulbright Slavic Award to program dla pracowników naukowych uczelni i instytutów badawczych, którzy specjalizują się w kulturze i historii Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Umożliwia on wyjazd do USA na 4 lub 6 miesięcy w celu prowadzenia wykładów gościnnych na University of Washington w Seattle lub University of Illinois w Chicago.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza do zapoznania się i aplikowania o grant Fulbright Slavic Award. Jest to stypendium przeznaczone dla nauczycieli akademickich oraz pracowników placówek naukowych, którzy specjalizują się w kulturze i historii Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Stypendium umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta tj. University of Washington w Seattle (UW) oraz University of Illinois w Chicago (UIC).

Wyjazdy planowane są w pierwszej połowie 2020 roku i w zależności od uczelni trwają 3 lub 4 miesiące. Obejmują prowadzenie kursów o tematyce literaturoznawczej, filmoznawczej/medioznawczej lub kulturoznawczej, w perspektywie historycznej, społecznej lub politycznej, w kontekście kultury polskiej i Europy Środkowo-Wschodniej.

Zgłoszenie można przesyłać do 18 stycznia 2019 roku.

Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/slavic/